Вагітність та пологи – це чудово, але й у них є зворотний бік. Нетримання сечі може бути її частиною.

ЧОМУ ПРИ ВАГІТНОСТІ ВИНИКАЄ НЕТРИМАННЯ МОЧІ?

Під час вагітності зростає як частота сечовипускання, і його добовий обсяг. У I та II триместрі зростає одноразовий обсяг сечовипускання, на останньому триместрі ця кількість знижується, але потреба у відвідуванні туалету набагато вища. Поступово скорочується об'єм сечового міхура, що стискається маткою, і зростає об'єм сечі, що залишається в сечоводах. Крім того, у багатьох жінок до кінця вагітності виникає потреба сечовипускання вночі.

Нетримання сечі при вагітності - це переважно так зване нетримання сечі при напрузі, і воно виникає в III триместрі, коли матка досягає максимального розміру. Найчастіше витікає лише кілька крапель, які можна навіть не помітити при частій зміні гігієнічних прокладок, але проблема може виявитися масштабнішою.

Значні гормональні зміни, які відбуваються в організмі жінки в ході вагітності та пологів, піддають організм серйозному навантаженню. Дитина, що росте, розтягує стінки матки, яка поступово починає заповнювати весь можливий простір у животі. Інші органи повинні поступитися місцем дитині, а тому розсуваються і, стиснуті всередині черевної порожнини, працюють в ускладнених умовах. Дитина з часом стає все рухливішою і штовхається, іноді потрапляючи до сечового міхура. Трапляється, що поштовхи настільки сильні, що ослаблені постійним тиском м'язи сфінктера розслаблюються, і відбувається витікання сечі. Крім того, під тиском матки для сечового міхура залишається мало місця, і навіть при невеликому його заповненні вагітна відчуває позив на сечовипускання.


Вагітність – це також період, коли у зв'язку зі змінами слизової оболонки сечостатевих шляхів жінка набагато сприйнятливіша як до інфекцій статевих органів, так і до інфекцій сечової системи. Такі інфекції можуть викликати дискомфорт при сечовипусканні та почастішання епізодів нетримання сечі.

    Практичні рекомендації для майбутньої мами:

 •     незважаючи на нетримання сечі, не обмежуйте об'єм рідини, що випивається;

 •     йдіть у туалет, як тільки відчуєте потребу: за секунду може бути вже пізно;

 •     якщо за несподіваного позову Ви пускаєте сечу, відвідуйте туалет через кожні 30–40 хвилин, навіть без потреби;

 •     особливу увагу приділяйте інтимній гігієні: носіть легку білизну з натуральних матеріалів, використовуйте рідини для інтимної гігієни та спеціальні урологічні прокладки для захисту від нетримання сечі;

 •     уникайте вживання сечогінних продуктів та напоїв;

 •     не допускайте запорів;

 •     не стримуйтесь: це може призвести до епізодів нетримання сечі, якщо дитина штовхатиме сечовий міхур;

 •     в кінці терміну звертайте увагу, чи не є те, що Ви приймаєте за нетримання сечі, просочуванням навколоплідних вод, почніть тренувати м'язи тазового дна.

ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ ПІСЛЯ ПОЛОГІВ?

Недержание мочи при беременности и после родов

Після пологів жіночий організм протягом кількох тижнів повертається до нормального стану. Гормональні коливання, а також ослаблення або пошкодження тазових м'язів можуть, як і раніше, призводити до нетримання сечі, яке все ж таки має поступово слабшати, і через деякий час повністю зникнути.

Симптоми нетримання зазвичай зникають протягом 3-х місяців з моменту пологів, дещо пізніше – у жінок, які народжували неодноразово, та тих, що народили дітей вагою понад 4 кг. Якщо нетримання сечі не зникне приблизно через 6 місяців з моменту пологів, коли тонус м'язів вже повинен повернутися до норми, слід звернутися за порадою до гінеколога чи уролога. Лікар допоможе підібрати відповідний спосіб вирішення проблеми.

Кожна вагітність та пологи послаблюють м'язи тазового дна, ускладнюючи повернення до нормального тонусу, але не роблячи його неможливим. Вправи Кегеля виконуються систематично вже під час вагітності, а також у післяпологовий період, позитивно впливають на стан м'язів промежини та тазового дна..

    Практичні рекомендації для молодої мами:

 •     дайте собі час повернутися в норму: Ваш організм зрештою відновиться і нетримання сечі припиниться;

 •     продовжуйте виконувати вправи Кегеля: можете їх виконувати будь-якої миті, навіть займаючись дитиною;

 •     займаючись дитиною, не забувайте про себе: завітайте до гінеколога і, якщо у Вас нетримання сечі, отримаєте її консультацію;

 •     пийте багато рідини, зокрема, якщо годуєте грудьми;

 •     особливу увагу приділяйте інтимній гігієні: частіше змінюйте прокладки, носіть легку білизну з натуральних матеріалів, часто підмивайтесь;

 •     не утримуйтесь від сечовипускання, пояснюючи це, зокрема, браком часу: затримка сечі може призвести до серйозних наслідків, включаючи запалення сечового міхура.

 
 

Супутні Товари

Схожі статті

Вибираємо урологічні прокладки для жінок.

Вибираємо урологічні прокладки для жінок.

Нетримання сечі, або інконтиненція — досить поширене явище серед жінок, причому не лише серед дам поважного віку, а й серед молодих осіб, наприклад, у період вагітності та після пологів. Залежно від п..

Огляд підгузків Seni Super Plus

Огляд підгузків Seni Super Plus

Тяжкий ступінь нетримання сечі та калу здатна отруїти життя самому хворому та його родичам. Але порятунком може бути правильно підібраний гігієнічний засіб, наприклад, підгузки Seni Super Plus створюв..