Инвалидность у ребенка

Поява в сім'ї дитини-інваліда – досвід надзвичайно важкий, який перевертає та найчастіше дезорганізує життя всіх членів сім'ї. Чекаючи на народження дитини, батьки не готові до хвороби, і коли про неї дізнаються, часто не розуміють, як жити далі.

Така ситуація може статися, коли здорова дитина раптово отримує травми, внаслідок яких стає інвалідом. Важливо те, що хвороба дитини часто суттєво змінює пріоритети в домашньому бюджеті, зокрема, коли один із батьків повинен відмовитися від роботи, щоб займатися дитиною.


ЕТАПИ, ЯКІ ПРОХОДЯТЬ БАТЬКИ ДІТЕЙ-ІНВАЛІДІВ:


1. Шок

Новина про те, що дитина нездорова, сприймається батьками трагічно – початкове заперечення перетворюється на негативізм. Батьки вважають, що неможливо, щоб їхня дитина була хворою. Виникає нерозуміння, страх, пригніченість, відчуття безнадійності, іноді агресія.

2. Депресія

Безпорадність і безсилля, які відчувають батьки, стають настільки нестерпними, що пригнічені своїми емоціями батьки часто занурюються в депресію. Хвилини заспокоєння приносить постійна робота з дитиною, яка потребує догляду.

3. Етап уявної адаптації

Часто батьки відчайдушно шукають вихід із ситуації, і тоді виникають різні думки, засновані на захисних механізмах. Батьки шукають винних у тому, що трапилося, думаючи, що це дозволить їм зняти з себе почуття провини. При цьому вони часто заперечують думку про те, що дитина – інвалід. На даному етапі вони дещо хаотично шукають рішення, які іноді приводять до кабінетів екстрасенсів, травників-цілителів та ін. Після вичерпання всіх можливостей батьки часто здаються.

4. Етап конструктивної підготовки

Позитивний етап, на якому батьки починають працювати з дитиною, намагаючись покращити якість її життя. На даному етапі вони вже здатні отримувати радість від перебування поряд зі своєю дитиною-інвалідом, виявляючи, що дитина дарує їм своє безкорисливе кохання. Вони також шукають рішення, які допоможуть зробити їхню дитину щасливою.

Переходи між етапами точно не визначені, їх межі розмиті. Заради дитини-інваліда потрібно відмовитися від багато чого, часто ігноруючи свої потреби і перекресливши колишнє життя. Багато що залежить від ступеня неповноцінності дитини, від того, чи вона потребує безперервного догляду, якою мірою вона позбавлена ​​самостійності, чи є ця неповноцінність фізичною або розумовою. Такі ж важливі супутні хвороби, передусім ті, що викликають страждання дитини та її батьків.

ДИТИНА-ІНВАЛІД = МАЛЕНЬКА ЛЮДИНА У ВЕЛИКІЙ БІДІ

Догляд за хворою дитиною – важка щоденна праця. Людина, що доглядає таку дитину, зобов'язана завжди пам'ятати, що хвора дитина – маленька людина, якій пощастило менше, ніж іншим дітям, але вона має право:

 • щоб його любили таким, яким він є;
 • розвиватися у міру своїх можливостей.

Батько, який це зрозуміє і дозволить дитині бути самостійною тією мірою, якою дитина на це здатна, і який навчить дитину відчувати самоповагу і прищепить їй оптимізм і стійкість, виховає в дитині силу духу.

УВАГА – важливо зосереджуватися не так на неповноцінності дитини, але в його потенціалі. Прогресують будь-які неповноцінні діти, якщо із ними систематично займатися. Ці невеликі успіхи радують та надихають на подальшу роботу. Найчастіше виснажлива та дорога реабілітація довго не приносить плодів, але навіть невеликі успіхи здатні винагородити за всю вкладену працю.

Неповноцінна дитина, крім всіх щоденних труднощів, створюваних для сім'ї, може стати джерелом величезної радості та задоволення, якщо йому дозволять. Така дитина вчить смирення, терпіння та чуйності. Він відплатить нескінченним коханням і відданістю.
Якщо у Вас дитина-інвалід, пам'ятайте...

 •     Ви маєте право переживати ті почуття, які ви відчуваєте – спробуйте переживати їх свідомо та конструктивно використати.
 •     Незважаючи на характер і ступінь неповноцінності Вашої дитини, пам'ятайте про те, що це маленька людина – ставтеся до неї насамперед як до нормальної, а не хворої дитини.
 •     Вам потрібен час для себе, навіть якщо Ви у ньому собі відмовляєте. Попросіть когось, щоб Вас замінили та приділіть час собі.
 •     Якщо Вам потрібна допомога психолога, юриста з приводу опіки або іншого питання – пам'ятайте, що є організації, створені для того, щоб Вам допомогти. Звернення до них – ознака слабкості, а сили.
 •     Якщо Ви сильніші за свою дитину – не використовуйте цю перевагу проти неї, а лише на її користь. Якщо перемагають ваші емоції, не зривайтеся на дитину.
 •     Якщо у Вас є інші здорові діти, пам'ятайте, що для них Ваша ситуація теж важка. Здорові сестри або брати хворої дитини також потребують уваги, любові та піклування. Постарайтеся щодня знаходити трохи часу, щоб присвятити його виключно решті членів сім'ї.
 •     Ви не одні – існують різні суспільства батьків неповноцінних дітей та безліч інтернет-форумів, на яких люди у подібній ситуації діляться своїм досвідом. Контакт із ними може допомогти Вам пережити щоденні тягарі, а Ваш досвід може допомогти іншим.
 •     Ваша дитина любить Вас нескінченним коханням – пам'ятайте, що йому для щастя необхідне Ваше схвалення та присутність, Ваше тепло та відчуття безпеки, які Ви йому даруєте. Його сила – у Вас.
 •     Якщо у Вашої дитини нетримання сечі, забезпечте їй щоденний комфорт, застосовуючи відповідні поглинаючі вироби, призначені для дітей, або вироби з поглинаючою здатністю для дорослих мінімального розміру.

Схожі статті

Дбайте про себе

Дбайте про себе

Хвороба близької людини – дитини, батьків чи іншого члена сім'ї – змінює багато аспектів життя всіх задіяних осіб. При наданні хворому допомоги при задоволенні його потреб, сім'я приймає виклик ситуац..

Правильний вибір розміру виробу SENI

Правильний вибір розміру виробу SENI

Вибір виробу – це не лише питання категорії виробу, а й вибір відповідного розміру. Неправильно підібраний підгузник може не тільки нашкодити здоров'ю хворого, а й призвести до непотрібних витрат..