Заботьтесь о себеХвороба близької людини – дитини, батьків чи іншого члена сім'ї – змінює багато аспектів життя всіх задіяних осіб. При наданні хворому допомоги при задоволенні його потреб, сім'я приймає виклик ситуації, що вимагатиме великих витрат енергії, розумових і фізичних сил, часто значної частини сімейного бюджету.

У центрі уваги – хворий, стан якого нерідко з часом погіршується, або результат реабілітації якого потрібно довго чекати. Очевидно, що пацієнт страждає – фізичний біль, усвідомлення своєї хвороби, безсилля. Слід, однак, взяти до уваги, що те, що відбувається з ним, не може не впливати на інших, зокрема тих, хто безпосередньо за ним доглядає.

Вплив хвороби одного з членів сім'ї на його близьких помітно у двох аспектах:

  •     фізичному – доглядачі повинні вкласти величезну працю у щоденний догляд та допомогу хворому;
  •     емоційному – члени сім'ї переживають широкий спектр емоцій, крім повсякденного життя повинні справлятися також із ситуацією, що виникла.

Для підтримки в собі сил, щоб з повною віддачею та позитивним настроєм доглядати хворого, не можна забувати про себе. Необхідно подбати про своє фізичне та психічне здоров'я. В іншому випадку можна опинитися в ситуації, коли відсутність мотивації, віри в зміст догляду, зростаюча втома і труднощі у заспокоєнні емоцій підопічного стають непідйомним тягарем.

Як впоратися з емоціями та знайти позитивні сторони у догляді за хворим? – Ви дізнаєтесь у розділі Здорові емоції. Про те, як полегшити собі організацію догляду за хворим читайте тут.

Щоб справлятися із завданнями, які виникають при здійсненні догляду за близькою людиною, дбайте про свою фізичну форму.

Супутні Товари

Схожі статті

Гігієна тяжко хворої людини

Гігієна тяжко хворої людини

У даному розділі Ви знайдете кілька порад, які, сподіваємося, допоможуть Вам у щоденному гігієнічному догляді за хворою людиною:     Перш ніж приступити до гігієнічних процедур, переко..

Здорові емоції

Здорові емоції

Беря на себя опеку над близким человеком, который нуждается в постоянном уходе, Вы должны считаться с влиянием различных эмоций, которые испытываете как больной, так и Вы. Эти эмоции могут быть положи..

Комфорт при догляді

Комфорт при догляді

Доглядаючи хворого, особливо, якщо це людина нездатна самостійно пересуватися, Ви витрачаєте багато енергії. Тому необхідно так організувати простір і щоденну діяльність з догляду за хворим, щоб мінім..

Інвалідність у дитини

Інвалідність у дитини

Поява в сім'ї дитини-інваліда – досвід надзвичайно важкий, який перевертає та найчастіше дезорганізує життя всіх членів сім'ї. Чекаючи на народження дитини, батьки не готові до хвороби, і коли про неї..

Памперси для дорослих Seni

Памперси для дорослих Seni

Памперси для дорослих Seni Памперси або підгузки – це певний вид білизни, що має спеціальний шар з абсорбентом, що забезпечує поглинання сечі. Виготовляють білизну переважно з целюлози. До 90-х рок..

Труси-підгузки для дорослих SENI

Труси-підгузки для дорослих SENI

Поглинаючі труси-підгузки для дорослих від SENI Поглинаючі труси для дорослих: ефективне вирішення делікатної проблеми Здоров'я – це найцінніше, що має людина. Але на жаль, через вікові або ..